Descripción
Sinopsis del producto
Al llegendari regne d’Alagaësia s’està gestant una guerra. Els Genets, protectors de la pau de l’Imperi i els únics capaços de controlar els dragons intel·ligents, o bé han mort o bé han passat a formar part de les tropes del malvat rei Galbatorix. Ja fa temps que els elfs s’han exiliat en un indret ocult, i els vardens, un grup dissident, s’amaguen en ciutats protegides. Eragon, un jove de quinze anys que viu en un petit poble, troba una pedra blava i brillant al bosc, i pensa que venent-la podrà comprar menjar per a la seva família abans no arribi l’hivern. Però quan la pedra s’obre i apareix una dragona, a qui el noi bateja amb el nom de Saphira, s’allibera un llegat tan antic com el mateix Imperi. De sobte, la seva vida canvia i a Eragon se li confia un nou món de màgia i poders. Amb tan sols una espasa i els consells d’un vell rondallaire com a guia, Eragon i la dragona hauran de viatjar per terrenys perillosos on s’enfrontaran a un emperador, la maldat del qual no coneix fronteres. L’esperança de l’Imperi, doncs, recau sobre Eragon i Saphira…
9788985920018
Especificaciones
| Peso | 542 g |
|---|---|
| Dimensiones | 130 × 205 cm |
| Formato del producto | Tapa blanda o Bolsillo |
| Código de país – basado en ISO 3166-1 | España |
| Idioma | Catalán |
| Composición del producto | Producto a la venta formado por un único componente |
| Editorial | |
| Impresor | labutxaca |
| Fecha de primera publicación | 08/11/2011 |
| Dimensiones | 130mm X 205mm |
| Número de páginas | 636 |
Valoraciones (0)
¿Ya lo leíste? Valorá “Eragon” Cancelar la respuesta
Debes acceder para publicar una valoración.



Valoraciones
No hay valoraciones aún.