Descripción
Sinopsis del producto
Una aventura vertiginosa que ens transporta a llocs com Jerusalem, Granada, Roma o Istanbul, i que indaga les causes del fanatisme religiós i la intolerància al llarg dels segles. «Sóc espia i tinc por…» Així comença la crònica que al segle XIII va escriure un monjo, fra Julià, sobre els conflictes que es van desencadenar a la fortalesa de Montsegur (França) i el sagnant final de la croada contra els càtars. Passats uns segles, el 1939, un medievalista agnòstic emprèn un viatge perillós pel Berlín nazi per trobar la seva esposa, d’origen jueu. En l’actualitat, un grup de musulmans radicals s’immola a Frankfurt i deixa un missatge críptic que posa en estat d’alerta el Centre Antiterrorista de la Unió Europea. Els seus agents, ajudats pels serveis secrets del Vaticà, intentaran desvelar un enigma que uneix la intolerància de la Inquisició, el deliri feixista i l’integrisme islàmic en una sola frase: «Algun dia algú venjarà la sang dels innocents». Ressenyes:«Un gran mosaic narratiu d’aventures, de misteri i venjança, de conflictes entre el passat i l’actualitat,… una trama d’intriga que sedueix el lector fins al final.»El Cultural
9788419487155
Especificaciones
| Peso | 513 g |
|---|---|
| Dimensiones | 125 × 190 cm |
| Formato del producto | Tapa blanda o Bolsillo |
| Código de país – basado en ISO 3166-1 | España |
| Idioma | Catalán |
| Composición del producto | Producto a la venta formado por un único componente |
| Editorial | |
| Impresor | DEBOLSILLO |
| Fecha de primera publicación | 15/03/2016 |
| Dimensiones | 125mm X 190mm |
| Número de páginas | 768 |
Valoraciones (0)
¿Ya lo leíste? Valorá “La sang dels innocents” Cancelar la respuesta
Debes acceder para publicar una valoración.

Valoraciones
No hay valoraciones aún.