Descripción
Sinopsis del producto
Nova edició de l’emblemàtica novel·la d’Albert Camus, premi Nobel de literatura, traduïda per Joan Fuster.Meursau lt és l’home indiferent, que viu al marge de la vida, deixant-se portar. La rutina es perpetua maquinalment de dilluns a dissabte. Fins que torna a ser diumenge i aleshores potser et demanen per casar-te i no saps si vols, o bé et trobes una pistola a les mans, el sol t’encega i el gallet cedeix suaument…L’estran y, publicat el 1942, ja conté les qüestions que són leitmotiv de l’obra novel·lística i assagística d’Albert Camus, per la qual va ser guardonat amb el premi Nobel el 1957. Amb el temps, a més, aquesta novel·la, de la qual s’han venut més de nou milions d’exemplars només a França, ha esdevingut la seva obra més coneguda i llegida. Aquesta edició reprodueix la traducció de Joan Fuster, revisada, i inclou un pròleg d’Enric Sòria i del mateix Fuster.
9788467775969
Especificaciones
| Peso | 115 g |
|---|---|
| Dimensiones | 125 × 190 cm |
| Formato del producto | Tapa blanda o Bolsillo |
| Código de país – basado en ISO 3166-1 | España |
| Idioma | Catalán |
| Composición del producto | Producto a la venta formado por un único componente |
| Editorial | |
| Impresor | labutxaca |
| Fecha de primera publicación | 25/09/2024 |
| Dimensiones | 125mm X 190mm |
| Número de páginas | 160 |
Valoraciones (0)
¿Ya lo leíste? Valorá “L’estrany” Cancelar la respuesta
Debes acceder para publicar una valoración.


Valoraciones
No hay valoraciones aún.