L’Ombra del Vent
Temporalmente sin stock
Descripción
Sinopsis del producto
Una matinada del 1945, un noi és acompanyat pel seu pare a un indret misteriós, amagat al cor de Ciutat Vella: el Cementiri dels Llibres Oblidats. Daniel Sempere hi troba un llibre maleït que canvia el rumb de la seva vida i l?arrossega a un laberint d?intrigues i secrets enterrats a l?ànima fosca de la ciutat. L?Ombra del Vent és un misteri literari ambientat a la Barcelona de la primera meitat del segle XX, des de les últimes esplendors del Modernisme fins a les tenebres de la postguerra. Conjuminant les tècniques del relat d?intriga i suspens, la novel·la històrica i la comèdia de costums, L?Ombra del Vent és sobretot una tràgica història d?amor l?eco de la qual es projecta a través del temps. Amb una gran força narrativa, l?autor entrellaça trames i enigmes com si fossin nines russes en un inoblidable relat sobre els secrets del cor i l?encís dels llibres que manté la intriga fins a la darrera pàgina.
9788412194128
Especificaciones
| Peso | 840 g |
|---|---|
| Dimensiones | 150 × 229 cm |
| Función de Biblia | |
| Código de país – basado en ISO 3166-1 | España |
| Idioma | Catalán |
| Composición del producto | Producto a la venta formado por un único componente |
| Editorial | |
| Impresor | Planeta CAT |
| Fecha de primera publicación | 01/05/2006 |
| Dimensiones | 150mm X 229mm |
| Número de páginas | 496 |
Valoraciones (0)
¿Ya lo leíste? Valorá “L’Ombra del Vent” Cancelar la respuesta
Debes acceder para publicar una valoración.

Valoraciones
No hay valoraciones aún.