Descripción
Sinopsis del producto
«Aquesta nit he somiat que tornava a Manderley.» és probablement una de les frases més cèlebres de la història de la literatura universal del segle xx. I és l’inici de Rebecca, la novel·la escrita per Daphne du Maurier i reconeguda internacionalment gràcies a les seves traduccions i la magistral adaptació cinematogràfica que en va realitzar Alfred Hitchcock l’any 1940.La història ens situa a l’Anglaterra de finals dels anys trenta. La protagonista és una jove i humil dama de companyia d’una dona americana, que veu com la seva vida es capgira quan coneix l’atractiu aristòcrata anglès Maxim de Winter, amb qui aviat es casa. De la glamurosa Montecarlo es trasllada a la vertiginosa, silenciosa i mística Manderley.á
9788408317548
Especificaciones
| Peso | 320 g |
|---|---|
| Dimensiones | 130 × 205 cm |
| Formato del producto | Tapa blanda o Bolsillo |
| Código de país – basado en ISO 3166-1 | España |
| Idioma | Catalán |
| Composición del producto | Producto a la venta formado por un único componente |
| Editorial | |
| Impresor | labutxaca |
| Fecha de primera publicación | 20/03/2012 |
| Dimensiones | 130mm X 205mm |
| Número de páginas | 496 |
Valoraciones (0)
¿Ya lo leíste? Valorá “Rebecca” Cancelar la respuesta
Debes acceder para publicar una valoración.

Valoraciones
No hay valoraciones aún.