La venjança del bandoler
Temporalmente sin stock
Descripción
Sinopsis del producto
áA Besalú, Josep Pujol de can Boquica, un jove traginer que coneix tots els camins de les comarques frontereres, es posa al capdavant d’una guerrilla contra la invasió napoleònica. Però la fam i la decepció amb els dirigents patriotes l’impulsen a convertir el seu grup en una banda de miquelets, els milicians partidaris dels francesos. Amb fama de bandit sanguinari, en Boquica aleshores passa a ser un «caragirat», literalment un renegat o traïdor. Un traïdor peculiar. En tots dos bàndols, ell hi té un nombre creixent d’enemics, fi ns al punt que algú contracta un mercenari per eliminar-lo. I no pas un qualsevol.
9788432145490
Especificaciones
| Peso | 700 g |
|---|---|
| Dimensiones | 160 × 240 cm |
| Función de Biblia | |
| Código de país – basado en ISO 3166-1 | España |
| Idioma | Catalán |
| Composición del producto | Producto a la venta formado por un único componente |
| Editorial | |
| Impresor | Columna CAT |
| Fecha de primera publicación | 01/10/2008 |
| Dimensiones | 160mm X 240mm |
| Número de páginas | 336 |
Valoraciones (0)
¿Ya lo leíste? Valorá “La venjança del bandoler” Cancelar la respuesta
Debes acceder para publicar una valoración.

Valoraciones
No hay valoraciones aún.